Dom prowadzi prawnuk Bartusia Obrochty. Jego muzyka - "Bartusiowe muzykowanie" - zainspirowała Karola Szymanowskiego, który pod wpływem muzyki i tańców góralskich skomponował balet "Harnasie".

O obiekcie

Dom na najstarszej ulicy Zakopanego (Zakopiańska starówka). Widok z okien na Giewont, Gubałówkę i wyciąg na Szymaszkowej. Do centrum 15 minut pieszo. W pobliżu karczmy, bary i sklepy.

   Dom prowadzi prawnuk Bartusia Obrochty. Jego muzyka - "Bartusiowe muzykowanie" - zainspirowała Karola Szymanowskiego, który pod wpływem muzyki i tańców góralskich skomponował balet "Harnasie".

Do dyspozycji gości są kuchnia, salon z kominkiem, ogródek z możliwością grillowania oraz bezpłatny ogrodzony parking.
Ośrodek nie jest przystosowany dla zwierząt.

Wewnątrz całego obiektu obowiązuje zakaz palenia z wyjątkiem miejsca do tego przeznaczonego.

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłacenie zadatku. Rezerwacje telefoniczne uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu przedpłaty w wysokości 30% wartości pobytu. Wszystkie szczegóły dotyczące płatności można uzyskać pod numerem telefonu kom. 508-806-351 lub domowym 18-20-62-747. Brak zaliczki w ciągu 5 dni od rezerwacji telefonicznej traktowany jest jako rezygnacja z rezerwacji, chyba że przy rezerwacji ustalono inaczej.

Opłata klimatyczna - 1.70 zł dzień/osoba.


Co można zwiedzić
Polecamy parki wodne - w Zakopanem na ulicy Jagiellońskiej, Białym Dunajcu, w Bukowinie Tatrzańskiej i na Słowacji.

Skocznie narciarskie

Obiekt jest dobrą stacją wypadową do Dol. Chochołowskiej, Dol. Lejowej, Dol. Kościeliskiej, Dol. do Białego, Dol. Strążyskiej, Dol. za Bramką oraz Dol. Małej Łąki.

 

  • Dolina Kościeliska - jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Ma 9 km długości. Dolina ta była też ulubionym miejscem dla poszukiwaczy skarbów, o czym świadczą liczne, pozostawione przez nich znaki na skałach. Po drodze można zwiedzać m. in. Jaskinię Mroźną. Na wysokości 1100 m n.p.m. stoi schronisko Ornak.
  • Do Doliny Chochołowskiej można dostać się:
    • pieszo - czas przejścia do Polany Chochołowskiej: 2:10 h, z powrotem 1:45 h
    • kolejką "Rakoń", która kursuje co pół godziny i dojeżdża do Polany Huciska
    • rowerem u wejścia do doliny znajduje się wypożyczalnia rowerów, którymi można dojechać dalej niż kolejką traktorową (do samej leśniczówki)
    • bryczką góralską - dojeżdża do samej Polany Chochołowskiej
  • Dol. Lejowa - czas przejścia z Doliny Kościeliskiej na Niżnią Kominiarską Polanę: 40 min, z powrotem 30 min. Czas przejścia z polany do Doliny Chochołowskiej: 1:20 h, z powrotem 1:35 h

Morskie Oko - największe jezioro w całych Tatrach (około 35 ha powierzchni, 860 m długości i 566 m szerokości, 50,8 m głębokości). Droga do jeziora - 8,5 km (pieszo 2 godziny w jedną stronę).

Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.) - Na szczyt Kasprowego z Kuźnic wyjeżdża kolej linowa. W budynku górnej stacji znajduje się restauracja i tarasy widokowe, a 30 m powyżej - obserwatorium meteorologiczne. Nazwa szczytu pochodzi od leżącej u jego stóp Hali Kasprowej, na której w dawnych czasach górale wypasali swe bydło i owce. Z Kasprowego Wierchu roztacza się piękna panorama, której warto poświęcić kilka chwil.

Giewont (1894 m n.p.m.) przypominający od strony Zakopanego leżącego na plecach rycerza. W skład masywu Giewontu wchodzą trzy szczyty - na najwyższym z nich znajduje się 15-metrowy żelazny krzyż.

 

Gubałówka (1120 m n.p.m.) - jedna z najczęściej odwiedzanych gór w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim kolei linowo-terenowej, biegnącej niemalże z naszej ulicy oraz pięknej panoramie Tatr roztaczającej się ze szczytu. Z Gubałówki rozchodzą się również liczne szlaki rowerowe i piesze do pobliskich wiosek góralskich: Zębu, Nowego Bystrego, Poronina, Kościeliska i Chochołowa. Jeden z nich prowadzi grzbietem Gubałówki do Butorowego Wierchu.

Krupówki - najsłynniejszy deptak w Polsce, pełen popularnych pubów i karczm oraz sklepów.

Spływ Dunajcem - na tratwie flisackiej.

Wieś Chochołów - zbudowana w 1592 r., zaliczana jest do I klasy zabytków. Chochołów to żywy skansen.